Kawa palona

 

Najlepsza kawa palona specjalnie dla Twoich kubków smakowych

Na samą myśl o kawie, prawdziwym jej miłośnikom zaczynają pracować ślinianki. W naszej ofercie znajdziesz tylko i wyłącznie starannie wyselekcjonowana, świeżo palona kawę, która zachwyci Cię swoim niezwykłym i wyjątkowym smakiem i aromatem. Dla kawoszy najważniejszy jest smak, intensywność oraz zapach kawy. Dobra kawa palona zawiera właśnie wszystkie te cechy i sprawia, że wypita kawa z samego rana zapewni Ci odpowiednią dawkę energii na cały dzień! Wyczuwalna w palonej kawie nuta goryczy i kwaskowatości jest dla wielu osób bardzo przyjemnym doznaniem, ponieważ takimi walorami powinno się odznaczać właśnie dobrej jakości ziarno.

Jeśli posiadasz dobry młynek o kawy oraz swój ulubiony kubek – wydobędziesz maksimum smaku i aromatu z naszej palonej kawy. W Ascafe stawiamy tylko na sprawdzonych producentów, których wyróżnia nienaganna opinia na temat jakości oferowanych ziaren kawowca. Żeby oczywiście uzyskać pożądany efekt, jeśli chodzi o fizyczne doznania podczas spożywania tego naparu, kawa musi zostać uprzednio poddana procesowi palenia. Doskonale znamy pochodzenie naszych ziaren, dlatego mamy pewność co do jakości naszych produktów. Jesteś totalnym miłośnikiem kofeiny? Sprawdź, jaką kawę znajdziesz na naszej stronie!

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz

Palona kawa z naszej palarni – dostosowana do Twoich potrzeb

Palona kawa to nie tylko szereg doznań smakowych i aromatycznych. Ten napój posiada również wiele pozytywnych właściwości dla ludzkiego organizmu. Mało osób zdaje sobie sprawę, jak zdrowa może okazać się filiżanka espresso dziennie. Kawa zawiera antyoksydanty i wspomaga pracę metabolizmu, jak i jest również dobrym wsparciem każdej diety odchudzającej. Wiele osób zadaje sobie pytanie: po co właściwie palić kawę? Ziarna poddawane są temu procesowi, dlatego, aby uzyskać idealny balans goryczki, kwaskowatości i wydobyciu olejków eterycznych z samego ziarna – to właśnie one odpowiadają w głównej mierze za walory zapachowe.

Bogactwo świeżo palonych ziaren – kawa palona specjalnie dla Ciebie!

Jeśli chodzi o cały proces palenia, któremu poddawane są ziarna kawy, przechodzą one przez szereg bardzo ważnych etapów. Składają się na nie głównie suszenie, zażółcenie, pierwsze złamanie, drugie, i na samym końcu wydobywa się z nasion olejki eteryczne. Nie każdy miłośnik kawy palonej zdaje sobie jednak sprawę, że istnieją cztery stopnie palenia, warunkują one bowiem smak i intensywność esencji kawy.

Kawa palona posiada bardzo intensywny i bogaty smak oraz stymulacja zapach. Bardzo dobrze jest znać się na ziarnach kawy i wybrać odpowiednie, dokładnie wyselekcjonowane, ponieważ to właśnie te własności sprawiają, że picie kawy najlepszej jakości spowalnia proces starzenia się komórek ciała, ma właściwości uśmierzające ból i w dużym stopniu poprawia samopoczucie, poprzez zwiększenie produkcji serotoniny – hormonu szczęścia, przez ludzki mózg. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaka palona kawa będzie najlepsza – koniecznie sprawdź tę z naszej oferty i wybierz ziarna specjalnie dla siebie!