Ziarna

Starannie wyselekcjonowane ziarna kawy najwyższej jakości!
Tylko w Ascafe!

Ponad ćwierć wieku doświadczeń w pracy nad najlepszymi gatunkami kawy pozwoliło nam stworzyć proces idealny.

Każdy wielbiciel kawy co ranek czeka na smak pysznego naparu, przygotowanego ze świeżo zmielonych ziaren. Kto z jej miłośników nie lubi zacząć swojego dnia od właśnie tego niezwykle aromatycznego napoju? Nie wszyscy jednak w pełni zdają sobie sprawę z tego, że wszystkie doznania podczas spożywania tego ciemnego naparu, warunkuje nie tylko sposób jej palenia, ale również to, jaki rodzaj ziaren używasz. Na rynku istnieje ponad 50 gatunków ziaren kawowca, w rzeczywistości najbardziej wszystkim znane i cenione to Arabica i Robusta. Kawowiec jest drzewem, które w swoim naturalnym środowisku potrafi urosnąć nawet na wysokość 15 metrów. Jeśli chodzi o przemysłowe plantacje, bardziej przypominają one krzewy dorastające do rozmiaru 2 metrów. W przypominających wisienki kulkach znajdują się dwa ziarna kawy. Jej intensywność i smak będą zależały od właściwej selekcji, gatunku i poprawnego procesu palenia kawy. Arabica jest jednym z najbardziej znanych gatunków ziaren kawowca. To rodzaj kawy, który jest zdecydowanie najczęściej spotykany. Arabica zdominowała rynek aż w 70% i to właśnie ona ma najwięcej swoich zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie picia ekstraktu z innego rodzaju ziaren. To bardzo łagodna i aromatyczna w smaku kawa. Wyczuwalna w niej lekka kwaskowatość, nuty korzenne, czy orzechowe, na pewno spodobają się tym, którzy nie przepadają za wysoką zawartością kofeiny i mocnym, uderzającym smakiem.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz

Nasiona kawowca najlepszego sortu – wyjątkowy smak kawy i intensywny aromat

Rodzaje i gatunek ziaren, jakich używamy do palenia naszej niezwykle aromatycznej i pobudzającej kubki smakowe kawy, to nasiona od najlepszych i najbardziej cenionych producentów. Właśnie dlatego kawa od Ascafe jest tak niezwykła i wyjątkowa! Ziarna, jakie stosujemy, pochodzą z najlepszego sortu i przechodzą bardzo dokładną selekcję. Wspaniały smak kawy okupiony jest jednak dużym wysiłkiem związanym z jej prawidłową uprawą. Kawowiec to roślina bardzo wrażliwa na zmiany klimatu. W warunkach tropikalnych kawa czuje się najlepiej. Dla miłośników niskiej zawartości kofeiny, czekoladowego posmaku i lekkiej kwaskowatości, mamy starannie wysortowane komplety ziaren Arabiki – zobacz na stronie Ascafe!

Robusta to rodzaj ziaren kawy, który również znajdziesz w naszej ofercie. Całą resztę rynku, zaraz po Arabice, zajmuje właśnie ten rodzaj ziaren. Robustę cechuje przede wszystkim wyższa zawartość kofeiny, którą wielu smakoszy Robusty mocno odczuwa. Często bywa ona mieszana z Arabicą, ponieważ delikatny smak Arabiki idealnie komponuje się z intensywnością Robusty. Kawowce tego rodzaju ziaren są znacznie bardziej odporne na warunki klimatyczne i temperaturę niż delikatniejsza Arabica. Dla kogo więc Robusta będzie idealna? Jeśli lubisz wyrazisty, gorzki smak i dużą zawartość kofeiny – to ta kawa spełni wszystkie twoje oczekiwania! Znajdziesz ją właśnie w Ascafe!

Pełnia smaku i niezwykły zapach kawy z najlepszej jakości ziaren!

Arabica wraz z Robustą to nie jedyne rodzaje ziaren. Są jednak najbardziej znane i doceniane wśród konsumentów kawy. W naszej ofercie masz możliwość wykonania autorskiej mieszanki, więc jeśli pragniesz zmieszać kilka gatunków ziaren kawy – śmiało możesz to zrobić razem z nami! Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innych rodzajów ziaren, które posiadają również bardzo pożądane cechy. Znajdziesz je również u nas. Wszystko zależy od tego, jaką kawę pijesz najczęściej. Czy preferujesz bardziej delikatną, z mlekiem i cukrem? A może wolisz solidne, pobudzające, podwójne espresso, które każdego ranka stawia Cię na nogi? U nas znajdziesz propozycje ziaren, które doskonale sprawdzą się w obu wariantach.

W Ascafe dokładnie przykładamy wagę do każdych ziaren kawy, dokładnie je przeglądamy i poddajemy odpowiedniej selekcji, dlatego możesz mieć pewność, że palona przez nas kawa nie ma przed Tobą żadnych tajemnic. Wszystkie rodzaje ziaren pochodzą od najlepszych, światowych producentów i dystrybutorów, dlatego, korzystając z naszej oferty, masz gwarancję jakości i satysfakcję z wyjątkowego smaku. Ciekawy? Zajrzyj na naszą stronę już teraz i sprawdź dostępne opcje!