Ziarna

Starannie wyselekcjonowane ziarna kawy najwyższej jakości!
Tylko w Ascafe!

Ponad ćwierć wieku doświadczeń w pracy nad najlepszymi gatunkami kawy pozwoliło nam stworzyć proces idealny.

Każdy kawosz każdego ranka czeka na smak pysznej, najlepiej świeżo mielonej kawy. Kto z jej miłośników nie lubi zacząć swojego dnia od właśnie tego niezwykle aromatycznego napoju. Nie wszyscy jednak są do końca świadomi tego, że wszystkie doznania podczas spożywania tego gorącego napoju warunkuje nie tylko sposób jej palenia, lecz również od tego, jaki rodzaj ziaren używasz. Na rynku istnieje ponad 50 gatunków ziaren kawowca, w rzeczywistości najbardziej wszystkim znane i cenione to Arabica i Robusta. Kawowiec jest drzewem, które w swoim naturalnym środowisku potrafi urosnąć nawet na wysokość 15 metrów. Jeśli chodzi o przemysłowe plantacje, bardziej przypominają one krzewy dorastający do rozmiaru 2 metrów. W przypominających wisienki kulkach znajdują się dwa ziarna kawy. Jej intensywność i smak będzie zależała od właściwej selekcji, gatunku i poprawnego procesu palenia kawy.

Arabica jest jedna z najbardziej powszechnie znanych rodzajów ziaren kawowca. To rodzaj kawy, który jest zdecydowanie najczęściej spotykany. Arabica zdominowała rynek aż w 70% i to właśnie ona ma najwięcej swoich zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie picia ekstraktu z innego rodzaju ziaren. To bardzo łagodna i aromatyczna w smaku kawa, wyczuwalna w niej lekka kwaskowatość, nuty korzenne czy orzechowe na pewno spodobają się tym, którzy nie przepadają za wysoką zawartością kofeiny i mocnym uderzającym smakiem.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz

Nasiona kawowca najlepszego sortu – wyjątkowy smak kawy i intensywny aromat

Rodzaje i gatunek ziaren, jakich używamy do palenia naszej niezwykle aromatycznej i pobudzającej kubki smakowe kawy, to nasiona od najlepszych i najbardziej cenionych producentów. Dlatego kawa od Ascafe jest tak niezwykła i wyjątkowa, ponieważ ziarna, jakie stosujemy, pochodzą z najlepszego sortu i przechodzą bardzo dokładną selekcję. Wspaniały smak kawy okupiony jest jednak dużym wysiłkiem związanym z jej prawidłową uprawą. Kawowiec to roślina bardzo wrażliwa na zmiany klimatu. W warunkach tropikalnych kawa czuje się najlepiej. Dla miłośników niskiej zawartości kofeiny, czekoladowego posmaku i lekkiej kwaskowatości mamy starannie wysortowane komplety ziaren Arabiki – zobacz na stronie Ascafe!

Robusta to rodzaj ziaren kawy, który t również znajdziesz w naszej ofercie. Całą resztę rynku, zaraz po Arabice zajmuje właśnie ten rodzaj ziaren. Robustę cechuje przede wszystkim wyższa zawartość kofeiny, którą wielu smakoszy Robusty mocno odczuwa. Często bywa ona mieszana z Arabicą, ponieważ delikatny smak Arabiki idealnie komponuje się z intensywnością Robusty. Kawowce tego rodzaju ziaren są znacznie bardziej odporne na warunki klimatyczne i temperaturę niż delikatniejsza Arabica. Dla kogo więc Robusta będzie idealna? Jeśli lubisz wyrazisty, gorzki smak i dużą zawartość kofeiny – to ta kawa spełni wszystkie twoje oczekiwania! Znajdziesz ją właśnie w Ascafe!

Pełnia smaku i niezwykły zapach kawy z najlepszej jakości ziaren!

Arabica wraz z Robusta to nie jedyny rodzaj ziaren, jednak najbardziej znane i doceniane wśród konsumentów kawy. W naszej ofercie masz możliwość wykonania autorskim mieszanki, więc jeśli pragniesz zmieszać kilka gatunków ziaren kawy – śmiało możesz to zrobić razem z nami! Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innych rodzajów ziaren, które posiadają również bardzo pożądane cechy, znajdziesz je również u nas. Wszystko zależy od tego, jaką kawę pijesz najczęściej. Czy preferujesz bardziej delikatną, z mlekiem i cukrem, czy solidne, pobudzające i podwójne espresso, które każdego ranka stawia Cię na nogi.

W Ascafe dokładnie przykładamy wagę do każdych ziaren kawy, dokładnie je przeglądamy i poddajemy odpowiedniej selekcji, dlatego możesz mieć pewność, że palona przez nas kawa nie ma przed Twoją żadnych tajemnic. Wszystkie rodzaje nasion pochodzą od najlepszych, światowych producentów i dystrybutorów, dlatego, korzystając z naszej oferty, masz gwarancję jakości i satysfakcję z wyjątkowego smaku. Ciekawy? Zajrzyj na naszą stronę już teraz i sprawdź dostępne opcje!